BOROŠ VE FAYETTEVILLE PŘI SP DOJEL DESÁTÝ

Jediný český cyklokrosař na startu druhého závodu Světového poháru v americkém Fayetteville Michael Boroš skončil desátý. Stejně jako před týdnem ve Waterloo vyhrál Belgičan Eli Iserbyt, který obhajuje celkové prvenství. Boroš si polepšil oproti úvodnímu dílu o čtyři příčky. Za týden se cyklokrosová elita představí v Táboře.

Iserbyt tentokrát rozhodl o svém vítězství až na cílové pásce, když ve spurtu ze druhé pozice těsně porazil krajana Laurense Sweecka. Zatímco Iserbyt slavil již třinácté prvenství v závodech SP, Sweeckovi trium opět unikla a stále na první triumf čeká. Třetí dojel Michael Vanthourenhout a belgickou nadvládu přerušil pouze čtvrtý domácí Američan Eric Brunner a poté Boroš, jenž elitní desítku uzavíral. Za Iserbytem zaostal Boroš o 1:11.

Mezi ženami získala v Americe, stejně jako Iserbyt, zlatý double Nizozemka Fem vam Empelová. Podobně jako ve Waterloo patřilo nizozemským jezdkyním prvních šest míst. Jejich nadvláda nad ostatním světem je naprosto přesvědčivá. Druhá dojela o jedinou vteřinu zpět Lucinda Brandová, o další vteřinu později projela cílem Annemarie Worstová.

Výsledky:

Muži:

1. Iserbyt 1:03:12, 2. L. Sweeck stejný čas, 3. M. Vanthourenhout (všichni Belg.) +19, 4. Brunner (USA) +26, 5. Nys +39, 6. Soete (oba Belg.) +40, ...10. Boroš (ČR) +1:11.

Pořadí SP po dvou závodech:

1. Iserbyt 80, 2. Sweeck 60, 3. M. Vanthourenhout 47, 4. Nys 42, 5. Soete 39, 6. Brunner 37, ...9. Boroš 28.

Ženy:

1. Fem van Empelová 50:05, 2. Lucinda Brandová +1, 3. Annemarie Worstová +2, 4. Betsemaová +14, 5. van der Heijdenová +25, 6. Alvaradová (všechny Niz.) +51.

1. van Empelová 80, 2. Brandová 55, 3. Alvaradová 50, 4. Worstová 46, 5. Betsemaová 44, 6. van der Heidenová 41.