HANÁKOVÁ A HOJKA JUNIORSKÝMI ŠAMPIONY

Vyvrcholení letošního seriálu Toi Toi Cupu se dnes uskutečnilo desátým dílem za účasti 283 startujících na nové trati v Jičíně. Cykloklub Jičín pořádal závod již poosmé, ale nově v okolí rybníka Šibeňák. Na startující nečekala kopcovitá trať, která byla na jičínské Čeřovce, ale vystřídala spíše rovinatější trať.

Pro mládežnické kategorie byl tento závod zároveň domácím šampionátem, jezdci elitních kategorií si medaile rozdělí v sobotu 8. ledna v Kolíně. V juniorských kategoriích získali zlato Eliška Hanáková (ČED Bike Team) a František Hojka (Expres CZ - TUFO Team Kolín). Celkovými vítězi Toi Tou Cupu se stali Ondřej Novotný (Dukla Praha) a Hanáková.

V závodu juniorek nejlépe odstartovala Kateřina Hladíková (Brilon Racing Team MB) a v těsném závěsu za ní byly Vanda Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) a Julia Kopecky (LRTV Swift), zatímco Hanákové úvod závodu nevyšel. V průběhu závodu se vepředu vykrystalizovala dvojice Kopecky - Dlasková, ale ze zadních pozic kupředu doslova letěla Hanáková. Kopecky setřásla Dlaskovou a zdálo se, že si jede pro mistrovský titul. V závěrečném okruhu však měla pád a před ní se tak dostala Hanáková, třetí skončila Dlasková.

V závodu juniorů jel od startu na čele osamocen Ježek, ale za ním se zformovala šestičlenná skupina pronásledovatelů. Z ní se vydal osamoceně pronásledovat Ježka kolínský jezdec Hojka a do posledního okruhu vjížděl jen s desetivteřinovým odstupem. I ten dokázal smazat a Ježka dojel a oba se střídali na čele závodu, ale náskok nezískal ani jeden, a tak se rozhodovalo ve spurtu. V něm byl silnější Hojka, bronz získal Adam Seeman z TJ Stadion Louny.

Výsledky:

Mladší žákyně:

1. Bohánská (Rohozec Amulet Team) 19:41, 2. Škubalová (TUFO CZ Otrokovice) +1:07,5 3. Bažantová (TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda) +1:07,7.

Konečné pořadí Toi Toi Cupu:

1. Bažantová 396, 2. Škubalová 395, 3. Bohánská 390.

Starší žákyně:

1. Sítková (ACK Stará Ves nad Ondř.) 18:31, 2. Stránská (Brilon Racing Team MB) +10, 3. Frydrychová (Auto Škoda Ml. Boleslav) +32.

1. Frydrychová 388, 2. Cermanová (Author team Stupno) 383, 3. Bukovská (DK Bikeshop Racing team) 377.

Kadetky:

1. Hrdinová (Cycling Academy Tábor) 26:08, 2. A. Gottwaldová (CP Team) +8, 3. Viková (Dukla Praha) +19.

1. A. Gottwaldová 393, 2. A. Hanáková (ČED Bike Team) 393, 3. Hrdinová 390.

Mladší žáci:

1. Pňovský (Silvini team) 18:18, 2. Bukovský (DK Bikeshop Racing team) +30, 3. Hladík (Brilon Racing Team MB) +39.

1. Bukovský 397, 2. Pňovský 391, 3. Hladík 387.

Starší žáci:

1. Vorel (ČED Bike Team) 17:27, 2. John (Brilon Racing Team MB) +6, 3. Tesařík (Mapei Merida Kaňkovský) +11.

1. Tesařík 396, 2. Vorel 394, 3. John 390.

Kadeti:

1. Bažant (TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda) 23:45, 2. Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +3, 3. Kraus (Cycling Academy Tábor) +33.

1. Bažant 397, 2. Šumpík 392, 3. Faltýnek (ČEZ Cyklo Team Tábor) 387.

Juniorky:

1. E. Hanáková (ČED Bike Team) 36:37, 2. Kopecky (LRTV Swift) +20, 3. Dlasková (Auto Škoda Ml. Boleslav) +36, 4. Hladíková (Brilon Racing Team MB) +56, 5. Jeřábková (Brilon Racing Team MB) +2:23, 6. Nováková (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +3:11.

1. E. Hanáková 397, 2. Dlasková 381, 3. Nováková 376.

Junioři:

1. Hojka (Expres CZ - TUFO Team Kolín) 39:36, 2. Ježek (Brilon Racing Team MB) +1, 3. Seeman (TJ Stadion Louny) +29, 4. Samec (Brilon Racing Team MB) +46, 5. Kerl (Author team Stupno) +47, 6. Černý (Expres CZ - TUFO Team Kolín) +1:17.

1. Ondřej Novotný (Dukla Praha) 371, 2. Hojka 368, 3. Černý 366.