SVĚTOVÝ POHÁR: JASNÝ OBRÁZEK – KRALUJÍ NIZOZEMKY A BELGIČANÉ

Současný ročník Světového poháru v cyklokrosu má za sebou pět závodů a ty jasně ukázaly jaké je ve světovém krosovém terénu rozložení sil. Kralují ženy Nizozemí a v mužích zase Belgičané. V průběžném hodnocení seriálu mají mezi první dvanáctkou Belgičané devět jezdců, které doplňuje trio Nizozemců, v elitní desítce žen je osmička Nizozemek a spolu s nimi jen Maďarska Blanka Kata Vasová a Clara Honsingerová z USA. A nelze uvažovat, že by se to v průběhu sezony nějak výrazně změnilo. Tak to prostě je.

Ze zatím třiceti pódiových umístění si jich jezdci těchto dvou zemí pro sebe ukořistili pětadvacet, ostatní paběrkují. Mezi muži dokázal narušit belgickou hegemonii pouze dvakrát zkušený Nizozemec Lars van der Haar, který byl druhý v Iowě a Zonhovenu. Vasová dokonce uzmula pro ostatní svět v soubojhi s Nizozemkani jedno prvenství, když vyhrála zatím v posledním závodě v Overijse a třetí byl v Iowě. V úvodních závodech v Americe využila ve druhém podniku ve Fayeteville domácí prostředí třetím místem ještě Clara Honsingerová.

Z našich závodníků se zatím na umístění v bodované pětadvacítce nejlepších dostali pouze Kateřina Nash a Michael Boroš. Nash bodovala třikrát - dvacátá byla ve Waterloo, desátá ve Fayeteville a čtyřiadvacátá v Iowě, v Evropě již poté nejela. Naopak Boroš má zatím jen dva starty v Evropě a na body dosáhl 14. místem v Zonhovenu.