V RUCPHENU VYHRÁLI PIDCOCK A VOSOVÁ

Vítězi desátého závodu seriálu Světového poháru se stali v nizozemském Rucphenu domácí Marianne Vosová a dvaadvacetiletý Brit Thomas Pidcock. Po osmi letech tak nevyhrál závod tohoto seriálu Belgičan či Nizozemec. Pidcock tak navázal na triumf Francouze Francise Moureye, který vyhrál v prosinci 2013 v Namuru. Na body dosáhl opět Michael Boroš, který projel cílem na 21. místě, Karla Štěpánová skončila čtyřicátá.

Pidcock nastoupil v SP poprvé minulý víkend ve val di Sole, kde dojel třetí, dnes již po skvělém závěru vybojoval první vítězství v kariéře. Loňský vicemistr světa se v závěrečném okruhu dotáhl na vedoucího muže seriálu Eli Iserbyta z Belgie, ještě před cílovou rovinkou jej předjel a vyhrál s náskokem tří vteřin, třetí dojel další Belgičan Michael Vanthourenhout s odstupem osmi sekund.

Iserbytovi sice uniklo šesté vítězství v sezoně, ale průběžné pořadí vede po deseti závodech s velikým náskokem 109 bodů před M. Vanthourenhoutem.

Závodu žen tradičně vládly nizozemské cyklokrosařky, na domácím okruhu obsadily prvních sedm míst. Potřetí v sezoně, po dvou prvenstvích v úvodu sezony v USA, vyhrála Vosová těsně před Lucindou Brandovou, která je v čele seriálu, třetí skončila Denise Betsemaová.

Výsledky:

Muži:

1. Pidcock (Brit.) 1:03:26, 2. Iserbyt +3, 3. M. Vanthourenhout +8, 4. Hermans (všichni Belg.) +12, 5. van der Haar (Niz.) +15, 6. Toon Aerts (Belg.) +35, ...21. Boroš +2:12, 51. Petruš (oba ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 15 závodů):

1. Iserbyt 337, 2. M. Vanthourenhout 228, 3. Toon Aerts 226, 4. Hermans 218, 5. van der Haar 196, 6. van Kessel (Niz.) 163, ...28. Boroš 33, 56. Paprstka 5, 60. Vaníček 4, 63. Petruš (všichni ČR) 3.

Ženy:

1. Vosová 54:14, 2. Brandová stejný čas, 3. Betsemaová +8, 4. van Empelová +17, 5. Pieterseová +19, 6. Worstová (všechny Niz.) +44, ...40. Štěpánová (ČR) +5:54.

1. Brandová 282, 2. Betsemaová 269, 3. Pieterseová 220, 4. van Empelová 195, 5. Vosová 172, 6. van Anrooijová (Niz.) 159, ...29. Nash 24, 47. Zemanová (obě ČR) 6.