VAN AERT V PRVNÍM LETOŠNÍM SOUBOJI ZDOLAL M. VAN DER POELA

První souboj v současné cyklokrosové sezoně hvězdného dua Mathieu van der Poela z Nizozemí a Belgičana Wouta van Aerta vyzněl lépe pro druhého jmenovaného. Ve dvanáctém dílu seriálu Světového poháru v belgickém Denderemonde úřadující mistr světa ztratil na svého soupeře 49 vteřin.

Van der Poel absolvoval první cyklokros od lednového mistrovství světa v Ostende, kde získal čtvrtý titul. Na bahnité a technicky náročné trati se držel v první polovině závodu svého rivala, ale Nizozemec od pátého z osmi kol nestačil, a tak si hlídal druhé místo. Trojnásobný mistr světa van Aert si tak dojel pro vítězství i při čtvrtém startu v cyklokrosové sezoně.

Třetí místo obsadil s půlminutovým odstupem za van der Poelem domácí Toon Aerts. Devátým místem zaznamenal nejhorší výsledek v sezoně lídr SP Eli Iserbyt z Belgie, ale na čele průběžného hodnocení má stále obrovský náskok. Česká jednička Michael Boroš obsadil 23. místo a posedmé se vešel do elitní bodované pětadvacítky.

Závod žen vyhrála mistryně světa Lucinda Brandová z Nizozemska, která si pátým vítězstvím ve 12. závodu sezony pojistila průběžné vedení v seriálu. Vítězka Českého poháru Kristýna Zemanová dojela s pětiminutovým odstupem na 26. pozici a o jedinou příčku ji unikly body. V kategorii mužů do 23 let dojel nejlepší z našich jezdců Matěj Stránský, který skončil sedmnáctý.

Výsledky:

Muži U23:

1. Cameron (Brit.) 48:16, 2. Ronhaar +37, 3. Hendrikx (oba Niz.) +47, 4. Wyseure +58, 5. Verstrynge +59, 6. Michels (všichni Belg.) +1:01…17. Stránský +3:49, 29. Říman +5:41, 34. Jindřich +6:49, 38. Fiala +7:24, 40. Hula (všichni ČR) +7:36.

Ženy:

1. Brandová (Niz.) 47:38, 2. Honsingerová (USA) +4, 3. Betsemaová +36, 4. Vosová +41, 5. van Anroojová +41, 6. Pietersová (všechny Niz.) +46, ...26. Zemanová +5:11. 51. Vaníčková (obě ČR) +9:16.

Průběžné pořadí SP (po 12 z 15 závodů):

1. Brandová 362, 2. Betsemaová 324, 3. Pieterseová 265, 4. van Empelová (Niz.) 232, 5. van Anrooijová 198, 6. Vosová 194, ...30. Nash (ČR) 24, 49. Zemanová 6.

Muži:

1. van Aert (Belg.) 1:03:48, 2. M. van der Poel (Niz.) +49, 3. Toon Aerts +1:18, 4. M. Vanthourenhout +1:52, 5. Hermans (všichni Belg.) +2:09, 6. van Kessel (Niz.) +2:41, ...23. Boroš +7:28, 35. Petruš +6:40, Vaníček (všichni ČR) nedokončil.

1. Iserbyt (Belg.) 375, 2. Vanthourenhout 290, 3. Toon Aerts 276, 4. Hermans 261, 5. van der Haar (Niz.) 226, 6. van Kessel 201, ...24. Boroš 46, 59. Paprstka (ČR) 5, 61. Vaníček 4, 64. Petruš 3.