Ve Flamanville se radovala Nizozemka Brand a Belgičan Iserbyt

Šestý závod Světového poháru se dnes uskutečnil ve francouzském Flamanville, jelo se bez účasti češkých reprezentantů.

Mezi ženami zvítězila Nizozemka Brand a v kategorii mužů se radoval z prvenství Belgičan Iserbyt.

Výsledky:

Ženy (39 startujících): 1. L. Brand (Niz.) 50:05, 2. M. Schreiber (Lucem.) +20, 3. L. Bentveld +30, 4. D. Betsema +45, 5. S. Van Anrooij +55, 6. A. Worst +58, 7. M. Bakker +58, 8. I. Van der Heijden (všechny Niz.) +1:17.

Průběžné pořadí: 1. Ceylin del Carmen Alvarado 149 bodů, 2. Lucinda Brand 110 b., 3. Inge van der Heijden (všechny Niz) 101 b.,…14. Kristýna Zemanová 57 b.

Naprostou dominancí Nizozemek skončil závod žen, když v první osmičce skončilo hned sedm cyklokrosařek Oranjes. Při neúčasti Nizozemek Van Empel, Pieterse a lídryně Alvarado si připsala druhé letošní vítězství ve SP jejich krajanka L. Brand a posunula se na druhé místo v průběžném pořadí. Na stupně vítězů ji doprovodily třiadvacítkářky Lucemburčanka Schreiber a Nizozemka Bentveld.

Muži (37 startujících): 1. Eli Iserbyt (Bel.) 1:00:09, 2. Lars van der Haar +0:13, 3. Pim Ronhaar (oba Niz.) +0:47, 4. Joris Nieuwenhuis (všichni Niz.) +0:54, 5. Niels Vandeputte (Bel.) +1:23, 6. Kevin Kuhn (Švýc.) 1:36, 7. Emiel Verstrynge (Bel.) +1:47, 8. Ryan Kamp (Niz.) +2:04.

Průběžné pořadí: 1. Eli Iserbyt (Bel.) 175 b., 2. Lars van der Haar 151 b., 3. Pim Ronhaar (NED, Balois Trek Lions) 128 b.,…20. Michael Boroš 28 b.

Belgičan Iserbyt dnes vybojoval druhé letošní vítězství ve Světovém poháru a upevnil si tak pozici průběžného lídra. Nizozemec van der Haar dojel druhý, na druhém místě je i v průběžném pořadí. Jeho krajan Ronhaar sice do poloviny závodu vedl, ale nakonec se musel spokojit s třetím místem. Stejné umístění drží i v průběžném pořadí.