Zemanová dojela v Loenhoutu druhá

Další úspěšný závod má za sebou česká šampionka Kristýna Zemanová po pauze vyplněné tréninkem. V závodu Azencross v belgickém Loenhoutu nestačila jen na zkušenou Sanne Cantovou z Belgie, za níž zaostala o 28 vteřin, ale až za ní skončila čtvrtá žena průběžného pořadí SP a vítězka podniku SP ve val di Sole Manon Bakkerová z Nizozemska, která byla pomalejší o další minutu.

Výborně si vedla i Kateřina Douděrová, jež dojela na 16. místě, ale byla nejlepší mezi juniorkami. Zlepšení zaznamenal i Zdeněk Štybar. Obsadil 13. místo a za vítězným Mathieu van der Poelem z Nizozemska zaostal o necelé tři minuty.

Výsledky:

Muži:

1. M. van der Poel (Niz.) 56:48, 2. Vermeersch (Belg.), 3. Orts Lloret (Šp.) oba +39, 4. Kamp (Niz.) +41, 5. Rüegg (Švýc.) +1:02, 6. Loockx (Belg.) +1:20, ...13. Štybar +2:58, 29. Stránský (oba ČR) +6:01.

Ženy:

1. Cantová (Belg.) 43:27, 2. Zemanová (ČR) +29, 3. Bakkerová (Niz.) +1:35, 4. Kayová (Brit.) +2:44, 5. Dobbelaereová (Belg.) +2:59, 6. Molengraafová (Niz.) +3:17, ...16. Douděrová +5:00, 21. Havlíková +6:07, 22. Bajgerová +6:11, 31. Spěšná (všechny ČR) +7:24.