Zemanová vylepšila svoje maximum ve SP, v Dendermonde dojela šestá

Seriál Světového poháru pokračoval v neděli v belgickém Dendermonde třetím závodem. Kristýna Zemanová vylepšila šestým místem svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru v kategorii žen Elite, v kategorii U23 obsadila druhé místo.

Kvůli neúčasti lídryně průběžného pořadí SP Nizozemky Fem Van Empel, její krajanky Puck Pieterse nebo bronzové medailistky evropského šampionátu Italky Sary Casasoly, si dnes připsala Nizozemka C. Alvarado jednoznačný triumf. Na těžkém a blátivém terénu vedla už od úvodního okruhu a nedala svým soupeřkám sebemenší šanci. Druhé místo brala její krajanka L. Brand, premiérové stupně vítězů mezi ženami vybojovala čerstvá mistryně Evropy kategorie U23 Britka J. Z. Backstedt.

Skvělý výsledek zaznamenala Kristýna Zemanová, která obsadila šesté místo. Tímto výsledkem dosáhla svého maxima v závodě Světového poháru v kategorii žen Elite.

Její oddílové kolegyně se vtěsnaly do třetí desítky – osmadvacátá dojela T. Vaníčková, hned za ní B. Jeřábková a K. Hladíková skončila třiatřicátá.

Výsledky:

Ženy (41 startujících): 1. C. Alvarado 55:45, 2. L. Brand (obě Niz.) +37, 3. J. Z. Backstedt (V. Brit.) +1:35, 4. M. Norbert Riberolle (Fran.) +2:01, 5. M. Bakker (Niz.) +2:11, 6. K. Zemanová 2:22, 7. A. Van Alphen +2:27, 8. L.Verdonschot +2:43, 9. S. Cant +2:47, 10. A. Franck +2:57…, 28. T. Vaníčková, 29. B. Jeřábková, 33. K. Hladíková.

Třetí letošní závod Světového poháru poznal třetího vítěze ze stáje Baloise Trek Lions. Tím se stal v belgickém Dendermonde překvapivě Nizozemec Pim Ronhaar.

Při absence Belgičanů Nyse a Vanthourenhouta si nikdo ze startovního pole nevypracoval větší náskok. Teprve až v polovině závodu se na čele osamostatnila trojice Vandebosch, Sweeck a Ronhaar, kterou stíhalo trio Van der Haar, Iserbyt a Kamp. V předposledním kole se odpoutal od svých soupěřů Ronhaar a jeho krajan Van der Haar se dotáhl ke zbývající dvojici. Ronhaar si nakonec pohlídal premiérové vítězství ve Světovém poháru, v boji o druhé místo uspěl Van der Haar a upevnil si průběžné vedení. Třetí dojel Sweeck, následován Iserbytem a Kuypersem.

Boroš solidně odstartoval a pohyboval se kolem dvanácté příčky. Ve třetím kole se propadl na osmnácté místo, ale v závěru si o jedno místo polepšil. Jeho oddílový kolega Jakub Kuba byl odvolán v pátém kole a obsadil dvaačtyřicáté místo.

Muži (46 startujících): 1. P. Ronhaar 56:04, 2. L. Van der Haar (Niz.) +16, 3. L. Sweeck +27, 4. E. Iserbyt +33, 5. G. Kuypers (všichni Belg.) +40, 6. K. Kuhn (Švýc.) +42, 7. J. Adams +45, 8. J. Wyseure +48, 9. T. Vandebosch (všichni Belg.) +54, 10. R. Kamp (Niz.)  +56,…17. M. Boroš +1:58, 42. J. Kuba -2 kola.